Projekt SIDA rozpoczął się w lutym 2020 i był realizowany do października 2022. Realizacja projektu SIDA 2.0 rozpoczęła się w grudniu 2022 i potrwa do końca roku 2023. Beneficjentem projektu jest Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wraz ze swoimi strategicznymi partnerami.

Projekt SIDA

Filmy edukacyjne w serwisie You Tube dotyczące prawa pracy w Polsce

Zachęcamy do obejrzenia edukacyjnych filmów dotyczących prawa pracy w Polsce.

Podręcznik opracowany w ramach projektu projekt „SIDA - Sustainable, Inclusive and Decent Work for All”.

Podręcznik został stworzony z myślą o wyzwaniach stojących przed polskimi związkami zawodowymi w związku z obserwowanym od kilku lat znacznym wzrostem liczby migrantów i migrantek przybywających do naszego kraju w celach zarobkowych.

Konferencja kończąca projekt

W dniu 26 września w siedzibie OPZZ w Warszawie odbyła się konferencja zamykająca projekt „SIDA - Sustainable, Inclusive and Decent Work for All”. W konferencji uczestniczyło 50 osób, a poprowadził ją wiceprzewodniczący OPZZ Piotr Ostrowski wraz z Yaniną Unnli Advisor z Wydziału Międzynarodowego Norweskiej Konfederacji Związków Zawodowych (LO).

IV seminarium wdrożeniowe

W dniach 21-22 września br. odbyło się IV seminarium wdrożeniowe w ramach projektu OPZZ pt. „SIDA - Sustainable, Inclusive and Decent Work for All” ze wsparciem Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021, w ramach programu "Dialog Społeczny – Godna Praca".

III seminarium wdrożeniowe

W dniach 16-17 września br. odbyło się III seminarium wdrożeniowe w ramach projektu OPZZ pt. „SIDA - Sustainable, Inclusive and Decent Work for All” ze wsparciem Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021, w ramach programu "Dialog Społeczny – Godna Praca".

Zaproszenie na konferencję 26 września 2022

Szanowni Państwo,
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wraz z partnerami: Stowarzyszeniem Interwencji Prawnych (SIP) oraz Norweską Konfederacją Związków Zawodowych (Landsorganisasjonen i Norge – LO) serdecznie zapraszają na konferencję poświęconą tematyce projektu „SIDA – Sustainable, Inclusive and Decent Work for All” (SIDA – Zrównoważona, integracyjna i godna praca dla wszystkich), która odbędzie się 26 września 2022 r. (poniedziałek) w godz. 10.00 - 16.00 w siedzibie OPZZ, przy ul. Kopernika 36/40 w Warszawie

I i II seminarium wdrożeniowe

W dniach 24-25 czerwca br. odbyło się I i II seminarium wdrożeniowe w ramach projektu OPZZ pt. „SIDA - Sustainable, Inclusive and Decent Work for All” ze wsparciem Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021, w ramach programu "Dialog Społeczny – Godna Praca".

5 warsztat krajowy

W dniach 8-9 kwietnia br. odbył się piąty, a zarazem ostatni warsztat krajowy w ramach projektu OPZZ pt. „SIDA - Sustainable, Inclusive and Decent Work for All” ze wsparciem Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021, w ramach programu "Dialog Społeczny – Godna Praca".

4 warsztat krajowyW dniach 25-26 marca br. odbył się czwarty z pięciu warsztat krajowy w ramach projektu OPZZ pt. „SIDA - Sustainable, Inclusive and Decent Work for All” ze wsparciem Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021, w ramach programu "Dialog Społeczny – Godna Praca".

3 warsztat krajowy

W dniach 11-12 marca br. odbył się trzeci z pięciu warsztat krajowy w ramach projektu OPZZ pt. „SIDA - Sustainable, Inclusive and Decent Work for All” ze wsparciem Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021, w ramach programu "Dialog Społeczny – Godna Praca".

2 warsztat krajowy

W dniach 4-5 marca br. odbył się drugi z pięciu warsztat krajowy w ramach projektu OPZZ pt. „SIDA - Sustainable, Inclusive and Decent Work for All” ze wsparciem Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021, w ramach programu "Dialog Społeczny – Godna Praca".

1 warsztat krajowy

W dniach 11-12 lutego br. odbył się pierwszy z pięciu warsztat krajowy w ramach projektu OPZZ pt. „SIDA - Sustainable, Inclusive and Decent Work for All” ze wsparciem Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021, w ramach programu "Dialog Społeczny – Godna Praca".

Publikacja artykułu w "Przeglądzie”

„Wizyta studyjna OPZZ w Norwegii” nr wydania nr 51/2021 (emisja 13-19 grudnia 2021)

Publikacja komunikatu prasowego w „Przeglądzie”

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją komunikatu prasowego: https://www.tygodnikprzeglad.pl/wizyta-studyjna-opzz-norwegii/

Wizyta studyjna OPZZ w Norwegii

W dniach 22-26 listopada w ramach realizowanego przez OPZZ projektu „SIDA - Zrównoważona, integracyjna i godna praca dla wszystkich” odbyła się wizyta studyjna w Norwegii. Na miejscu OPZZ reprezentowali: Piotr Ostrowski, wiceprzewodniczący OPZZ, w projekcie pełniący rolę managera oraz Katarzyna Duda, specjalista ds. polityki społecznej, asystentka projektu. Oprócz nich, w reprezentacji byli Dominika Pyzowska, koordynatorka projektów w Fundacji Friedrich-Ebert-Stiftung oraz Olena Babakova – dziennikarka, która pisze o relacjach polsko-ukraińskich i ukraińskiej migracji do Polski i UE.

Webinarium Doświadczenia norweskie: Godna Praca i dialog społeczny dla wszystkich.


Wirtualna wizyta studyjna w Norwegii

Publikacja artykułów w Tygodniku Przegląd i w Business Insider

Webinarium Doświadczenia norweskie: Godna Praca i dialog społeczny dla wszystkich wirtualna wizyta studyjna w Norwegii Zoom, 17-18 marca 2021

Konsultant ds. godnej pracy

Informujemy, że w ramach realizacji projektu SIDA – Sustainable, Inclusive and Decent Work for All (SIDA - Zrównoważona, integracyjna i godna praca dla wszystkich) rozpoczął działalność punkt, w którym Konsultant ds. godnej pracy odpowie na potrzeby pracowników migrujących.

Spotkanie inaugurujące projekt SIDA

Program spotkania inaugurującego projekt „SIDA – Sustainable, Inclusive and Decent Work for All”

SIDA – Sustainable, Inclusive and Decent Work for All (zrównoważona, inkluzywna, i godna praca dla wszystkich)

Chcemy, aby godna praca była dla wszystkich!

Kontakt

Ogólnopolskie Porozumienie
Zwiazków Zawodowych

ul. Kopernika 36/40
00-924 Warszawa

T: +48 22 551 55 00
E-mail: opzz@opzz.org.pl

OPZZ